Gönderen: Evsiz,Sahipsiz | Temmuz 25, 2011

Sonunda Bir Umut Varsa Eğer…

O dünya güzeli, heybetli mi heybetli bir Sivas kangal! Adı yoktu ilk tanıştığımızda; hikayesini öğrenip himayemiz altına aldıktan sonra Umut koyduk adını.

2 ay kadar önce gelen telefon ile tanıştık Umut ile. Bir çiftliği olduğunu, ve çiftliğinde birçok köpeği olduğunu söyleyen birisi idi arayan.

‘İçlerinde bir tanesi var, aylardır ayağa kalkamıyor, sakat, diğer köpeklerden sürekli dayak yiyor, yemek bile yedirmiyorlar. Yerde sürünüyor devamlı – ya siz bunu alın ya da ben vuracağım artık tüfekle’ diyordu arayan şahıs. İlk aşamada kulaklarımıza inanmakta zorluk çektik, ancak durumun ciddi olduğunu anlayınca hemen harekete geçtik. O anda adsız olan Umut’u, kelimenin tam anlamı ile ‘sürüm sürüm sürünmekten’ kurtardık.

Umut, sol arka bacağındaki kırıktan dolayı yürüyemiyordu. Aylarca ilgilenilmediği için, kırığın yanlış kaynamış olması durumunu daha da kötüleştirmişti. Ankara Veteriner Tıp Merkezi’nde başarılı bir operasyon geçirdi.

Umut - Operasyonun Ardından

Çok güçlü bir oğlan olduğunu zaten başından beri biliyor, ve ayağa kalkacağına inanıyorduk zaten. Ve Umut aylar sonra, ilk defa, ayağa kalktı!

Umut - Aylar Sonra İlk Kez Ayakta!

Hikaye bundan sonra daha da güzelleşiyor – Umut şimdi Çayyolu semtinde koca bir çiftlikte yaşıyor, ve yeni ailesi tarafından da çok seviliyor!

Umut - Yeni Yuvasında!

Umut’un bir süre daha mümkün olduğu kadar az hareket etmesi gerekiyor. Bu yüzden şu anda çiftlikte serbest bırakılmıyor ancak yaklaşık 3 ay içinde, artık sağlam olan bir bacağı, ve içinde özgürce koşabileceği kocaman bir çiftliği olacak!

Ne diyelim…

Sonunda bir umut varsa eğer,

Aylarca  sürünsen bile, asla vazgeçme!

HAYVAN KURTARMA DERNEĞİ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: